Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Sancaktepe’de idi - GÜNCEL - Yeni Haber Gazetesi - Haberin Doğru Noktası
 
ORMAN VE SU İŞLERİ BAKANI VEYSEL EROĞLU, SANCAKTEPE’DE İDİ
BU HABERİN EKLENME TARİHİ 10-05-2013 / 09-43 | BU HABER TOPLAM 730 KEZ OKUNDU.

 

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm Guncel Haberleri  
 
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Sancaktepe’de idi

Çözüm süreci ile ilgili bilgiler vermek üzere Sancaktepe’ye gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Başkanımız İsmail Erdem’in katıldığı toplantıda, sivil toplum kuruluşları ve kanaat önderleriyle bir araya geldi. Bakan Eroğlu, daha sonra belediye binasına gelerek Belediye Başkanımız ile bir süre görüştü.

Belediye Başkanımız İsmail Erdem, toplantının açılış konuşmasında, ilçemizde bakanımızı görmekten duydukları memnuniyeti dile getirerek, herkesin heyecanla beklediği barışın kalıcı olarak sağlanması için önemli gelişmeler kat edildiğini ifade etti. Erdem, oluşan havanın daha da pekişeceğine ve insanların birbiriyle daha da kucaklaşacağına inandığını söyledi.

Sancaktepe Motta Restoran'da 9 Mayıs Perşembe günü AK Parti Sancaktepe ilçe teşkilatı mensupları, sivil toplum kuruluşları ve kanaat önderleriyle kahvaltıda bir araya gelen Eroğlu yaptığı konuşmasında, sürecin çok önemli ve yaşanılanların tarihi anlamı olduğunu belirtti. Eroğlu, yapılan anketlerde halkın yüzde 70'inin 'sürece tarafım' dediğini söyledi. Çözüm süreciyle ilgili bir anket yaptıklarını anlatan Eroğlu, şöyle konuştu: "Şu an yüzde 70'i geçti. Halkın yüzde 70'i, 'ben hükümetin başlattığı bu sürece taraftarım' diyor. 76 milyonun bütün renklerini muhafaza ederek, bir gökkuşağı toplumu oluşturmasını isteyen bir yönetim, bir siyasi iradeyiz" dedi. Eroğlu, tek bayrak, tek millet ve tek vatan anlayışından asla taviz verilmediğini, birilerinin insanların akıllarını karıştırmak için perde arkasında pazarlıklar yapıldığı şeklinde iddialarda bulunmasını sadece yürütülen sürece gölge düşürmek için çıkartılan maksatlı konuşmalar olduğunu söyledi.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, hükümet olarak yapılan hizmetlerden de bahsettiği konuşmasında, hazinede 135 milyar dolar döviz olduğunu, Türkiye'nin kalkınması için muhteşem yatırımlara imza attıklarını belirtti. Eroğlu, şimdi Türkiye'de yatırımların dolu dizgin gittiğini, Türkiye'nin bölünmüş yollarla birbirine bağlandığını, bunun yanı sıra her yere hava alanı yapıldığını ve bunların inşaatının dünya standartlarında olduğunu kaydetti. Türkiye'de siyasi istikrar olmazsa ekonomik istikrarının da olmayacağını dile getiren Eroğlu, Türkiye'nin pek çok alanda geliştiğini, özellikle sağlık alanında bölgesinin önde gelen sağlık merkezlerinden olma yolunda ilerlediğini ifade etti. Veysel Eroğlu, Türkiye genelinde, DSİ'nin bin 230 tesis yaptığını, AK Parti'den önceki hükümetlerin yılda 3, kendilerinin ise aynı parayla yılda 300 tesis açtıklarını dile getirdi.

Türkiye'de hükümete geldiklerinde 58 yerleşim yerinde su olmadığını ve bu soruna yönelik bir eylem planı hazırladıklarını vurgulayan Eroğlu, Bakanlık olarak büyük projelere imza atıldığını, ülkede Belçika büyüklüğündeki bir alanın ağaçlandırıldığını söyledi.

Bakan Eroğlu konuşmasının sonunda, Sancaktepelilere bir de müjde vererek Kent Ormanı’nın Sancaktepe’ye kazandırılacağını söyledi. İlçedeki, sokak ve caddelerin ağaçlandırılması konusunda bakanlık olarak özellikle destekte bulunacağını belirten Eroğlu, Sancaktepelilerin her zaman verilen hizmetlere layık olduğunu söyledi. Bakan Eroğlu, konuşmasını tamamladıktan sonra katılımcılara söz vererek sorularını cevapladı. Eroğlu, program sonrası belediye binasına gelerek Başkanımız İsmail Erdem ile bir süre görüştü.


Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Sancaktepe’de idi : Google'da Ara
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Sancaktepe’de idi
 
 
 
Bu Haberi Arkadaşıma Gönder :
 
Adınız / Soyadınız :
E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın Adı :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
 
   
 
 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
         GÜNCEL

  RAKKA’DA ESED KATLİAMI: 170 ÖLÜ


         Rakka’da Esed katliamı: 170 ölü Suriye’de Esed ordusuna ait savaş uçaklarını IŞİD’in kontrolündeki Rakka'ya yönelik d&u

  BAKAN BOZDAĞ: KARAR ANAYASAYA UYGUN


         Bakan Bozdağ: Karar Anayasaya uygun Adalet Bakanı Bozdağ, 17 Aralık soruşturma komisyonu çalışmalarına getirilen yayın yasağının anayasaya uygun olduğunu s&o

 
           ANKET
ÇEKMEKÖY’DE 2013 YEREL SEÇİMLERDE HANGİ PARTİNİN ADAYINI GÖRMEK İSTARSİNİZ?
% 40 √ Toplam : 47 - Ak Parti
% 49 √ Toplam : 58 - CHP
% 8 √ Toplam : 9 - MHP
% 4 √ Toplam : 4 - Saadet Partisi
% 2 √ Toplam : 2 - Diğer...
   

           HAVA DURUMU
PERŞEMBE CUMA CUMARTESİ
Çok Bulutlu Parçalı Bulutlu Yağışlı
14°C 13°C 12°C
5°C 3°C 5°C

           EN COK İZLENEN VİDEOLAR
  EN COK İZLENEN VİDEOLAR
 
  26-02-2012
İstsivder
  26-02-2012
Mecnun Başkanın Hapishane Çıkışı
 
 


 
RSS 2011 Yeni Haber Gazetesi - Haberin Doğru Noktası
Site içeriğinin telif hakkı bulunmaktadır bildirilmeksizin kullanılması yasaktır.
Gizlilik İlkeleri | Kullanım Şartları | Künye | Reklam | İletişim  
GelişimSoft interactive solutions